Inceput de an scolar

Începutul anului şcolar

Cu flori în mână, cu zâmbete şi veselie, elevii scolii noaste au păşit în noul an şcolar alături de părinţi sau bunici.
Curtea Şcolii Gimnaziale „Geo Bogza” a fost plină încă de la primele ore ale dimineţii. Festivitatea de deschiderea a noului an şcolar  a debutat cu rostirea discursului de către domna director  a instituţiei de învăţământ, Aurelia Abaluta, care a prezentat şi noii profesori pe care elevii îi vor avea la catedră în anul şcolar 2013-2014.
 Elevii claselor pregătitoare şi de clasa I au fost cei mai  emoţionaţi şi zâmbitori, aceştia au  primit cu bucurie glasul clopoţelului. Ei au fost întâmpiaţi de colegii mai mari cu un pod de flori, iar de doamnele pentu învăţământul primar cu multa dragoste, pentru a le insufla tainele abecedarului.
Nu ne rămâne decât sa le urăm elevilor  mult succes în noul an şcolar, iar părinţilor să le mulţumim pentru încrederea acordată, prntru instruirea şi educarea copiilor în instituţia noastră de învăţământ!